We wtorek 6 marca uczniowie klasy VI-VII i II-III gimnazjum pojechali  do kina „Kryterium” w Koszalinie i skorzystali  z możliwości obejrzenia spektaklu w reżyserii Marka Terczy pt. ,,Wspomnienia narkomanki”.

To  sceniczna wersja fragmentów książki Barbary Rosiek pt. ,,Pamiętnik narkomanki”. Autorka szczerze opisała swoje doświadczenia i pokazała, jak uwikłała się w pułapkę uzależnienia. Na scenie w jej postać wcieliła się  młoda aktorka Magdalena Jarek, która przedstawiła życiową drogę-od  nastolatki sięgającej po narkotyki po raz pierwszy dla zabicia nudy, po dorosłą kobietę zamkniętą na oddziale psychiatrycznym, walczącą o życie. Tło muzyczne stanowiły piosenki polskiej grupy Dżem. Młodzi widzowie dowiedzieli się, na czym polegają etapy uzależnienia, do czego jest się zdolnym po zażyciu narkotyków i jaki wpływ mają one na psychikę i ciało człowieka. Młodzież z dużym zainteresowaniem i skupieniem obejrzała spektakl, a wykonawcy zostali nagrodzeni brawami. To pouczający spektakl i przestroga przed piekłem uzależnienia od narkotyków.