130 Października w Bibliotece Publicznej w Tymieniu uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły mogli uczestniczyć w spotkaniu z p. Pauliną Wysocką- Wachońską absolwentką naszej szkoły oraz absolwentką kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. P. Paulina opowiadała o swojej podróży i pracy w Kambodży, gdzie przebywała 4 miesiące. Po przez wspaniałą prezentacje uczniowie mogli zobaczyć i podziwiać krajobrazy dżungli, rośliny, zwierzęta, zabytki  uwiecznione na setkach zdjęć oraz usłyszeć barwnych opowieści o kulturze i  zwyczajach lokalnej ludności o tym jak żyją, pracują i uczą się Khmerowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się historie dotyczące transportu, szkoły, lokalnych potraw oraz spotkań oko w oko z dzikimi zwierzętami. Dziękujemy za wspaniałą podróż do Azji.