5 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół w Tymieniu, Manowie, Mścicach, Dobrzycy ,Łeknie oraz Ustroniu Morskim , łącznie 46 uczestników. Śpiewającym uczestnikom towarzyszył przedświąteczny klimat oraz doskonały humor. Organizatorki konkursu:  Stańczak Katarzyna oraz Mariola Drogosz zaprosiły do Jury: NatalięJastrzębską artystkę, animatorkę i managerkę kultury, współwłaścicielkę Akademii Smaku i Rękodzieła PASYONATCA w Ustroniu Morskim oraz współwłaścicielkę wypoczynku z rękodziełem Ustronny Babiniec. Mateusza Prusa animatora kultury w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, pomysłodawcę i koordynatora festiwalu Good Vibe w Koszalinie, dziennikarza radiowego oraz autora audycji Radia Kołobrzeg „Sanatorium Dźwięków”, który pełnił funkcję przewodniczącego jury podczas naszego Festiwalu. Piotra Zemłę artystę, magistra sztuki, swingującego projektanta wnętrz ale przede wszystkim znakomitego solistę, który zainaugurował tegoroczny festiwal swoim recitalem.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie startowali w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej grupie znajdowali się uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej, Druga zaś obejmowała uczniów klasy 7 i 8 oraz klas 3 gimnazjum. Wszyscy uczniowie rzetelnie przygotowali się do występów, a komisja z przewodniczącym panem Mateuszem Prusem  wyłoniła w konkursie zwycięzców w 2 kategoriach- soliści oraz duety .

W szkole podstawowej klas IV- VI w kategorii soliści zwyciężyli:

 1. Oliwia Pączek ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim
 2. Joanna Gil ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu
 3. Martyna Michałowska ze Szkoły Podstawowej w Łęknie

Wyróżnienia otrzymali: Nikola Małyszewicz ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, Jakub Gałka ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu oraz Maciej Stachurski ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy.

W szkole podstawowej klas IV- VI w kategorii duety nagrody zdobyli:

 1. Aleksandra Kowalczyk oraz Oliwia Pilarska ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu
 2. Joanna Gil oraz Julia Siwiec ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu
 3. Oliwia Pączek i Anastazja Olejnik ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim

W kategorii VII i VIII klasa SP oraz  III gimnazjum w grupie solistów nagrody otrzymali:

 1. Roksana Majchrzak ze Szkoły Podstawowej w Mścicach
 2. Ewelina Matwiejczuk ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu
 3. Amelia Januszewska ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim

Wyróżnienie otrzymali: Zuzanna Talacha ze Szkoły Podstawowej w Mścicach, Nikola Rama ze Szkoły Podstawowej w Mścicach oraz Stępień Barbara ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu

W kategorii duety nagrody zdobyli.

 1. Agnieszka Kamińska i Ewelina Lech ze Szkoły Podstawowej w Mścicach
 2. Zuzanna Malich i Alicja Skrzypczyk ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy
 3. Ewelina Matwiejczuk i Sandra Sobieraj ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu

Przyznana została również nagroda Grand Prix, którą otrzymała Igor Jerzyk z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Mścicach . Uczeń otrzymał statuetkę Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Tymieniu oraz zestaw nagród.

Dodatkową nagrodę w formie zaproszenia na miesięczne warsztaty do Akademii Rękodzieła w Ustroniu Morskim przyznana została przez jej właścicielka Natalię Jastrzębską dla Oliwii Pączek oraz Agnieszki Kamińskiej i Eweliny Lech.

Nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowane zostały przez  Wójta Gminy Będzino Pana Mariusza Jaroniewskiego, przewodniczącą Rady Gminy Panią Barbarę Grudzień, Radę Rodziców, prywatne przedsiębiorstwo Ecotim z Kołobrzegu oraz wydawnictwa językowe takie jak Macmillan, Pearson oraz Oxford. Każda śpiewająca osoba otrzymała nagrodę oraz dyplom. Czekamy na kolejną edycję konkursu.