13 stycznia 2019r. Szkoła Podstawowa im. Kard. Ignacego Jeża, jak co roku wspomagała ogólnopolską akcję Jurka Owsiaka. Szkolny sztab uzyskał zgodę na 4 wolontariuszy,którzy kwestowali w miejscach zamieszkania. Szkolna akcja rozpoczęła się o godz. 12  sprzedażą ciast, kawy, herbaty i artykułów w całości sponsorowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Ponadto nie zabrakło stoiska gastronomicznego obsługiwanego przez pracowników stołówki szkolnej oraz kramu z rozmaitościami. W sprzedaż i pomoc organizacyjną zaangażowali się nauczyciele i pracownicy szkoły świadcząc pomoc wolonatariacką.

Jednocześnie w sali gimnastycznej trwały drużynowe mecze piłki siatkowej, a na dolnym holu mecze tenisa stołowego. Zawodnicy rywalizowali o Puchar 27 Finału WOŚP ufundowany przez nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły. Uczestnicy tych rozgrywek dokonali dobrowolnej wrzuty do puszki WOŚP.

Naszą akcję uświetniły swoim występem zespoły ludowe: kapela “Swaty” z GOK w Będzinie. Atrakcją okazał się występ koszalińskiego zespołu tańca “Gracja” oraz  pokaz karateków z naszego Klubu Sportowego Karate Kanku Tymień. Tradycyjnie w trakcie trwania WOŚP odbył się Bal Malucha i występy klaunów ze świetlicy środowiskowej w Strachominie. Dzieci uczestniczyły zabawie tanecznej, prezentując stroje karnawałowe. Uczestnicy balu otrzymali paczki od św. Mikołaja (sponsorzy: Właściciele sklepów: Państwo Thadewald, J. Gałka, Państwo Fryczkowscy, Pani Ewa Zagalska oraz miejscowi przedsiębiorcy Państwo Chmielewscy i Micielscy, Firma Hen, Firma Kapela). Bezpieczeństwo podczas imprezy zapewniła nasza lokalna policja i gminny koordynator imprezy Pani Wioletta Mróz.

Naszej imprezie towarzyszyła również kwesta gadżetów otrzymanych z koszalińskiego sztabu WOŚP: kubków z logo WOŚP, koszulek, kalendarzy, zegarów, itp. Na aukcji pojawiły się też artykuły wykonane na warsztatach terapii zajęciowej przez Stowarzyszenie “Lepsze jutro” w Będzinie oraz artykuły przekazane przez prywatnych darczyńców (kosze z zestawami kosmetyków, ręcznie robione bombki, lalki, misie i wiele innych). Ludzi dobrej woli naprawdę było bardzo dużo, a wśród nich również swoje artykuły na aukcję przekazał Pan Mariusz Jaroniewski Wójt Gminy Będzino i przewodnicząca rady gminy Pani Barbara Grudzień. Aukcje prowadzili Agnieszka Karwecka – szkolny koordynator WOŚP i Mirosław Gostomczyk – dyrektor Szkoły. W tym dniu we wszystkich sercach świeciła iskierka dobrej woli i chęć niesienia pomocy dzieciom.  Kolejny raz daliśmy wyraz naszej środowiskowej solidarności i jedności, gdzie najważniejsza okazała się dobroć ludzkiego serca. Jak zwykle wszyscy mieszkańcy naszej małej ojczyzny byli razem i razem pokazali, że można na nich liczyć, za co z całego serca dziękują organizatorzy szkolnego sztabu 27 finału WOŚP.

Łącznie z wszystkich działań na terenie szkoły uzyskaliśmy kwotę 12.430,00 zł.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, nauczycielom, rodzicom za pyszne ciasta, pracownikom Szkoły Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu oraz wszystkim, którzy w tym dniu zaangażowali swe siły, aby wspomóc nasze wspólne granie w ramach 27 finału WOŚP.

Zapraszamy za rok na XXVIII finał !!!!

Sie ma.