04.03.2019 uczniowie klasy pierwszej, odział zerowy oraz punkt przedszkolny wraz z nauczycielami udali się do Centrum Kultury 105 w Koszalinie, aby obejrzeć spektakl teatralny „ Czarodziejskie słowa”. Dzieci poznały historię pewnej księżniczki z dalekiego kraju, która nie używała słów „ proszę, dziękuje, przepraszam” . Jej zachowania doprowadziły do tego, ze straciła wszystkich których kochała. Dopiero wielka strata i tęsknota za bliskimi sprawia, że zaczyna doceniać ich. Aby ich odzyskać  musiała przebyć drogę w której zrozumiała znaczenie używania zwrotów grzecznościowych. Dzieci zauważyły ,że proste słowa PROSZĘ, DZIĘKUJE, PRZEPRASZAM  posiadają niezwykła moc i tylko dzięki nim księżniczka odzyskała bliskich. Po spektaklu udaliśmy się do parku miejskiego, a następnie pojechaliśmy na Sportową Doline. Dzień był pełen wrażeń, a dzieci zmęczone, ale szczęśliwe.