W tym trudnym dla nas czasie, w którym wiele jest niewiadomych, obaw o swój byt a mnogość zmian sprawia, że to, co wydawało nam się stałe i bezpieczne, nagle takie być przestaje, spróbujmy stworzyć swoją bezpieczną przestrzeń.

Ograniczmy ilość informacji, które do nas docierają. Zamiast wyjść na basen, siłownię, do kina, bawialnię czy innych form sportu i rekreacji, oglądajmy bajki i filmy razem, w zaciszu domowym przy zrobionym przez siebie popcornie. NIech wystarczą nam kąpiele w wannie z bąbelkami, ćwiczenia w domu lub bieganie po lesie. Wykorzystajmy ten czas na zatroszczenie się o siebie i swoich bliskich. Więcej rozmawiajmy, przytulajmy się do siebie, spędzajmy ze sobą więcej czasu, np. gotując, grając w gry, czytając. Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób się do siebie odnosimy. Skupmy się na tym, jakie pozytywne zmiany ten czas może dla nas nieść. Kadra dydaktyczna pozostaje w stałym kontakcie z dziećmi, za pośrednictwem komunikatorów. Rodzicom proponujemy wsparcie psychologa szkolnego za pośrednictwem poczty e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez dołączenie do utworzonej grupy na facebook'u: SP Tymień- konsultacje z rodzicami. W razie trudności z dołączeniem do grupy, proszę o kontakt w formie wiadomości prywatnej do Pauli Hajduk- Kuczyńskiej.