W dniu 06.10.2021 r klasy I-III odwiedziły Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie. Dzieci brały udział w zajęciach pod nazwą: „Domowe laboratorium”. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać na czym polega praca w laboratorium. Zapoznali się z podstawowym sprzętem laboratoryjnym oraz technikami laboratoryjnymi. Wykonywali doświadczenia z sodą, kwasem cytrynowym, solą kuchenną. Badali napięcie powierzchniowe wody, które wykorzystuje nartnik na tafli jezior. Uczniowie wykonali wiele ciekawych eksperymentów między innymi doświadczenie z wodą oraz ogniem, które udowodniło jak ważny jest tlen . Brak tlenu doprowadził do zgaśnięcia świecy i zaskoczenia uczniów. Jednak najwięcej emocji wzbudził „chemiczny wulkan” - połączenie octu i sody oczyszczonej spowodowało „wybuch wulkanu”. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczną.