"Biało-czerwonym" biegiem ulicami Tymienia uczniowie naszej szkoły uczcili 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ubrani w narodowe barwy, poprzebierani w okolicznościowe stroje wykrzykiwali patriotyczne hasła przykuwając  uwagę mieszkańców. Ponadto w ramach obchodów świąt majowych przygotowana została wystawa  plakatów, na lekcjach historii i lekcjach wychowawczych odbyły się dyskusję nt. Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy i rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - 1 maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dnia Polonii i Polaków za Granicą – 2 maja, znaczenie Konstytucji 3 Maja.

Za przygotowanie w/w wydarzeń odpowiedzialni byli opiekunowie szkolnego samorządu, Tomasz Gostomczyk i Rafał Wiśniewski,  oraz nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Tomaszewicz.