Graliśmy dla dzieci, dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków

14 stycznia 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Kard. Ignacego Jeża jak co roku wspomagała ogólnopolską akcję Jurka Owsiaka. Szkolny sztab uzyskał zgodę na 10 wolontariuszy, którzy kwestowali w miejscach zamieszkania. Szkolna akcja rozpoczęła się o godz.13  sprzedażą ciast, kawy, herbaty i artykułów w całości sponsorowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Ponadto nie zabrakło stoiska gastronomicznego obsługiwanego przez pracowników stołówki szkolnej oraz kramu z rozmaitościami. W sprzedaż zaangażowali się nauczyciele.

Jednocześnie w sali gimnastycznej trwały drużynowe mecze piłki siatkowej (nagrody sponsorowane przez Dekathlon). Uczestnicy tych rozgrywek dokonali dobrowolnej wrzuty do puszki WOŚP. Naszą akcję uświetniły swoim występem zespoły ludowe: “Kwiaty Polskie” z Domu Ludowego w Tymieniu, kapela “Swaty” z GOK w Będzinie. Atrakcją okazał się występ koszalińskiego zespołu tańca “Gracja” oraz  pokaz karateków z naszego Klubu Sportowego. Tradycyjnie w trakcie trwania WOŚP odbył się Bal Malucha i inscenizacja przygotowana przez animatora sztuki z DL w Tymieniu. Dzieci uczestniczyły w zabawie tanecznej, prezentując stroje karnawałowe. Uczestnicy balu otrzymali paczki od św. Mikołaja ( sponsorzy: Właściciele sklepów ; Państwo Thadewald, J. Gałka, Państwo Fryczkowscy oraz Pan  A. Sobieraj).

Naszej imprezie towarzyszyła również kwesta gadżetów otrzymanych z koszalińskiego sztabu WOŚP: kubków z logo WOŚP, koszulek, kalendarzy, zegarów, itp. Na aukcji pojawiły się też artykuły wykonane na warsztatach terapii zajęciowej przez Stowarzyszenie “Lepsze jutro” w Będzinie oraz artykuły przekazane przez prywatnych darczyńców (kosze ze słodyczami, ręcznie robione bąbki, lalka i wiele innych. Ludzi dobrej woli naprawdę było bardzo dużo.

Łącznie z wszystkich działań na terenie szkoły uzyskaliśmy kwotę 9201,31 zł.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, nauczycielom, rodzicom za pyszne ciasta, Pracownikom Domu Ludowego w Tymieniu oraz wszystkim, którzy w tym dniu zaangażowali swe siły, aby wspomóc ten szczytny cel.

Zapraszamy za rok na XXVIIO finał !!!

Z  poważaniem:  Mirosław Gostomczyk