Dnia 10.10.2018 roku nad „Zalewem Polanowskim” odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Publicznych w Polanowie. Naszą gminę reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców na dystansie 10 x 1000m oraz dwie reprezentacje Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach, Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt na dystansie 10 x 800m. Dziewczęta ze szkoły w Mścicach zajęły w obu kategoriach II miejsce, natomiast chłopcy ze szkoły w Tymieniu wygrali swoją kategorię, zdobywając złoty medal w czasie 00:29:04. Uczniowie szkoły z Tymienia będą reprezentować Gminę Będzino oraz Powiat Koszaliński na zawodach wojewódzkich w Tychowie.
Nauczyciel wychowania fizycznego: Paweł Tomaszewicz

Dnia 14 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego. Na turniej przyjechały 4 drużyny z naszego powiatu: Tymień, Manowo, Biesiekierz i Mścice. Naszą szkolną drużyny stanowiły dziewczęta w składzie:

 

Dnia 16 lutego w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju udział wzięło 5 drużyn: Tymień, Mścice, Bobolice, Manowo, Biesiekierz. Naszą drużynę tworzyli uczniowie:

Dnia 8 lutego 2018 roku na sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kard. I. Jeża w Tymieniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

 

Dniu 24.10.207 r. w Sianowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym.  Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

W kategorii dziewcząt – Ewelina Matwiejczuk i Weronika Świątek zajęły III miejsce

W kategorii chłopców – Adrian Poszyler, Tomasz Król, Dominik Banasiak – zajęli IV miejsce

Paweł Tomaszewicz - nauczyciel wychowania fizycznego

 

 

W Bobolicach w dniu 26 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców z rocznika 2002 -2004. W mistrzostwach startowały szkoły z Bobolic, Sianowa, Biesiekierza, Polanowa, Mielna, Manowa, Mścic i Tymienia. Nasz drużyna grała w grupie z Bobolicami, Sianowem i Biesiekierzem. Niestety wygraliśmy tylko jeden mecz, zdobywając jedynie trzy punkty.

Bobolice – Tymień (1:0)

Sianów – Tymień (1:0)

Biesiekierz – Tymień (2:3)

Nauczyciel wychowania fizycznego: Paweł Tomaszewicz