Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu w obecnym roku szkolnym osiągnęli bardzo dobre wyniki w piłce siatkowej, zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci jak również Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W mini piłce siatkowej 4-ro osobowej dziewczęta z naszej szkoły wygrały turniej gminny oraz powiatowy i reprezentowały Powiat Koszaliński na etapie ¼ finału wojewódzkiego. W turnieju regionalnym niestety nie udało się zająć miejsca medalowego, lecz uczestnictwo w tej imprezie jest dużym osiągnięciem. Na turnieju grały m.in. z drużynami ze Szczecinka, Połczyna Zdroju i Koszalina.

Dnia 10.10.2018 roku nad „Zalewem Polanowskim” odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Publicznych w Polanowie. Naszą gminę reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców na dystansie 10 x 1000m oraz dwie reprezentacje Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach, Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt na dystansie 10 x 800m. Dziewczęta ze szkoły w Mścicach zajęły w obu kategoriach II miejsce, natomiast chłopcy ze szkoły w Tymieniu wygrali swoją kategorię, zdobywając złoty medal w czasie 00:29:04. Uczniowie szkoły z Tymienia będą reprezentować Gminę Będzino oraz Powiat Koszaliński na zawodach wojewódzkich w Tychowie.
Nauczyciel wychowania fizycznego: Paweł Tomaszewicz

Dnia 14 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego. Na turniej przyjechały 4 drużyny z naszego powiatu: Tymień, Manowo, Biesiekierz i Mścice. Naszą szkolną drużyny stanowiły dziewczęta w składzie:

Dnia 16 lutego w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju udział wzięło 5 drużyn: Tymień, Mścice, Bobolice, Manowo, Biesiekierz. Naszą drużynę tworzyli uczniowie:

Dnia 8 lutego 2018 roku na sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kard. I. Jeża w Tymieniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.