Wspaniała wojowniczka Amelka, która walczy od 8 lat z podstępną chorobą kończy 13 lat i marzy o wyjątkowych urodzinach. Przystąpiliśmy do  karteczkowej akcji  uszczęśliwienia solenizantki wraz z uczniami klas I-III . Wiemy,że Amelka jest fanką mody, Lol suprise, Pet Shopów dlatego też nasze karteczkowe dzieła nawiązywały do zainteresowań dziewczynki. Życzymy wszystkiego co najlepsze i spełnienia marzeń.

Maksio i Franio to  bliźniacy- dwóch cudownych małych wojowników… Maksio walczy z guzem wątroby jest niedosłyszący i niedowidzący. Franio zaś jest posiadaczem dodatkowego chromosomu . Chłopcy 17 lutego kończą trzy latka i pierwsze wspólne urodziny poza szpitalem. Dlatego też uczniowie klas I-III naszej szkoły  włączyli się do akcji  z inicjatywy opiekuna Wolontariatu naszej szkoły. Dzieciaki wykonały na urodziny chłopców mnóstwo wspaniałych kolorowych kartek urodzinowych dla Maksia i Frania.

Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego …

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/2021/01_19_1/2.png'
There was a problem loading image 'images/2021/01_19_1/2.png'

2Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję „Torba charytatywna”, która jest prowadzona przez Caritas Koszalin.

Akcja ta jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, aby wszyscy ludzie dobrej woli otworzyli się i wsparli w dowolnej formie osoby biedne, potrzebujące pomocy. Caritas przygotował papierowe torby, które uzupełnia się artykułami spożywczymi lub chemicznymi. Następnie przekazywane są tym, którzy wymagają wsparcia.

Nasze koło dzięki pomocy księdza proboszcza i wielu osób o pięknych sercach, wsparło poprzez Caritas diec. koszalińsko-kołobrzeskiej podopiecznych Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Wszystkim dziękujemy!

Nasza Szkoła już po raz kolejny włączyła się do akcji „Razem na Święta”, w której zachęcamy uczniów,  rodziców i nauczycieli  do niesienia pomocy innym. Zależy nam na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter.  Postępowaliśmy zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta” wg uznania i możliwości które wykonaliśmy :

  • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi osób potrzebujących w naszej okolicy ( np. sąsiadom ale z zachowaniem reżimu sanitarnego)
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół.
  • Razem z kołem Caritas przyłączyliśmy się do akcji  „Tytka charytatywna „akcja ta jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, aby wszyscy ludzie dobrej woli otworzyli się i wsparli w dowolnej formie osoby biedne, potrzebujące pomocy.

BOBRO POWRACA

Michałek ma Zespół Downa i niestety czasami z tego powodu jest źle traktowany przez innych.

 

Nasza Szkoła jak co roku bierze udział w akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest wspólne spędzenia przedświątecznego okresu. W ramach akcji nasza placówka podjęła następujące działania: