Maksio i Franio to  bliźniacy- dwóch cudownych małych wojowników… Maksio walczy z guzem wątroby jest niedosłyszący i niedowidzący. Franio zaś jest posiadaczem dodatkowego chromosomu . Chłopcy 17 lutego kończą trzy latka i pierwsze wspólne urodziny poza szpitalem. Dlatego też uczniowie klas I-III naszej szkoły  włączyli się do akcji  z inicjatywy opiekuna Wolontariatu naszej szkoły. Dzieciaki wykonały na urodziny chłopców mnóstwo wspaniałych kolorowych kartek urodzinowych dla Maksia i Frania.

Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego …

2Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję „Torba charytatywna”, która jest prowadzona przez Caritas Koszalin.

Akcja ta jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, aby wszyscy ludzie dobrej woli otworzyli się i wsparli w dowolnej formie osoby biedne, potrzebujące pomocy. Caritas przygotował papierowe torby, które uzupełnia się artykułami spożywczymi lub chemicznymi. Następnie przekazywane są tym, którzy wymagają wsparcia.

Nasze koło dzięki pomocy księdza proboszcza i wielu osób o pięknych sercach, wsparło poprzez Caritas diec. koszalińsko-kołobrzeskiej podopiecznych Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Wszystkim dziękujemy!

Nasza Szkoła już po raz kolejny włączyła się do akcji „Razem na Święta”, w której zachęcamy uczniów,  rodziców i nauczycieli  do niesienia pomocy innym. Zależy nam na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter.  Postępowaliśmy zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta” wg uznania i możliwości które wykonaliśmy :

• samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi osób potrzebujących w naszej okolicy ( np. sąsiadom ale z zachowaniem reżimu sanitarnego)
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół.
  • Razem z kołem Caritas przyłączyliśmy się do akcji  „Tytka charytatywna „akcja ta jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, aby wszyscy ludzie dobrej woli otworzyli się i wsparli w dowolnej formie osoby biedne, potrzebujące pomocy.

BOBRO POWRACA

Michałek ma Zespół Downa i niestety czasami z tego powodu jest źle traktowany przez innych.

Nasza Szkoła jak co roku bierze udział w akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest wspólne spędzenia przedświątecznego okresu. W ramach akcji nasza placówka podjęła następujące działania:

Nie możemy uszczęśliwić całego świata, ale mamy szanse sprawić, aby jedna mała Wojowniczka miała wyjątkowe urodziny. Dlatego też nasi wspaniali wolontariusze wykonali oryginalne kartki urodzinowe dla Kai. Życzymy jeszcze raz wspaniałych urodzin.