Michałek ma Zespół Downa i niestety czasami z tego powodu jest źle traktowany przez innych.

 

Nasza Szkoła jak co roku bierze udział w akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest wspólne spędzenia przedświątecznego okresu. W ramach akcji nasza placówka podjęła następujące działania:

Nie możemy uszczęśliwić całego świata, ale mamy szanse sprawić, aby jedna mała Wojowniczka miała wyjątkowe urodziny. Dlatego też nasi wspaniali wolontariusze wykonali oryginalne kartki urodzinowe dla Kai. Życzymy jeszcze raz wspaniałych urodzin.

Wielu uczniów naszej szkoły przystąpiło do wielkiej akcji stając się muszkieterami  świętego Mikołaja i od serca i z sercem wykonało własnoręcznie  cudowne i kolorowe kartki Bożonarodzeniowe oraz  prezenty świąteczne dla czternastoletniego Jaśka, który zmaga się z nieuleczalną chorobą. Dziękuję w imieniu wszystkich wolontariuszy za udział zwłaszcza wychowawcom i dzieciom klasy I-III oraz V , Kole gospodyń z Gąsek za  tak duża ilość kartek i serce.

Opiekun wolontariatu

Iwona Sobieraj

Szkoła Podstawowa w Tymieniu w dniu 25.10.2019  włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich było posprzątanie przez uczniów klasy V, pod kierunkiem opiekuna wolontariatu i pani Ewy Dyngus,  cmentarza w Śmiechowie. Uczniowie zapalili również znicze na opuszczonych i zapomnianych grobach.

OPIEKUN WOLONTARIATU

Iwona Sobieraj

W dniu 10.10. 2019 uczniowie klasy V szkoły podstawowej oraz i dzieci ze szkolnej świetlicy z klasy III, I, i II naszej szkoły wykonały kartki dla chorego Wiktora z okazji 9 urodzin. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, dużo uśmiechu na co dzień.

Wolontariusze