Nasza szkoła przyłącza się do akcji: zbiórki darów zorganizowanej przez: URZĄD Gminy Będzino

Już jedna partia darów wyruszyła w drogę… jesteśmy wdzięczni za wszystkie przyniesione rzeczy  😊

Do udziału w akcji zapraszamy także Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły oraz Rodziców/Opiekunów dzieci i młodzieży uczęszczającej do SP Tymień

AKCJA JEST UZGODNIONA Z DYREKCJĄ, JEST ZUPEŁNIE DOBROWOLNA!

Co jest zbierane :

- Środki opatrunkowe

- żywność długoterminowa

- artykuły higieniczne

Opiekun koła wolontariatu: Iwona Sobieraj

Uczniowie naszej szkoły licznie i z chęcią włączyli się w inicjatywę "Murem Za Polskim Mundurem". Powstało wiele kolorowych kartek, laurek z podziękowaniami, wsparciem i uznaniem dla służb mundurowych broniących granic naszego kraju. Wszystkie prace zostały już przesłane żołnierzom za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Opiekun wolontariatu: Iwona Sobieraj

Czteroletnia Blanka Lipowska wciąż nie może uwierzyć w to, z jakim rozmachem spełniło się jej marzenie. Walcząca z guzem mózgu dziewczynka pragnęła dostać na urodziny jak najwięcej kartek z życzeniami. W akcję włączyły się szkoły, przedszkola i czytelnicy Onetu z kraju i zagranicy. Rodzice Blanki zatrzymali się w liczeniu na 10 tys., a kartki nadal przychodzą.

Cieszą się i Nasi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu, że  mogliśmy się dorzucić do tej magicznej liczby kartek urodzinowych.

Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego

Wspaniała wojowniczka Amelka, która walczy od 8 lat z podstępną chorobą kończy 13 lat i marzy o wyjątkowych urodzinach. Przystąpiliśmy do  karteczkowej akcji  uszczęśliwienia solenizantki wraz z uczniami klas I-III . Wiemy,że Amelka jest fanką mody, Lol suprise, Pet Shopów dlatego też nasze karteczkowe dzieła nawiązywały do zainteresowań dziewczynki. Życzymy wszystkiego co najlepsze i spełnienia marzeń.

Maksio i Franio to  bliźniacy- dwóch cudownych małych wojowników… Maksio walczy z guzem wątroby jest niedosłyszący i niedowidzący. Franio zaś jest posiadaczem dodatkowego chromosomu . Chłopcy 17 lutego kończą trzy latka i pierwsze wspólne urodziny poza szpitalem. Dlatego też uczniowie klas I-III naszej szkoły  włączyli się do akcji  z inicjatywy opiekuna Wolontariatu naszej szkoły. Dzieciaki wykonały na urodziny chłopców mnóstwo wspaniałych kolorowych kartek urodzinowych dla Maksia i Frania.

Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego …

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/2021/01_19_1/2.png'

2Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję „Torba charytatywna”, która jest prowadzona przez Caritas Koszalin.

Akcja ta jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, aby wszyscy ludzie dobrej woli otworzyli się i wsparli w dowolnej formie osoby biedne, potrzebujące pomocy. Caritas przygotował papierowe torby, które uzupełnia się artykułami spożywczymi lub chemicznymi. Następnie przekazywane są tym, którzy wymagają wsparcia.

Nasze koło dzięki pomocy księdza proboszcza i wielu osób o pięknych sercach, wsparło poprzez Caritas diec. koszalińsko-kołobrzeskiej podopiecznych Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Wszystkim dziękujemy!