W dniu 27 listopada wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas przekazali dary serca dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Koszalinie w ramach akcji  „Pielucha dla malucha”.

 

W listopadzie wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w akcji „Pamiętam o tych, co odeszli” zapalając znicze na grobach na cmentarzu parafialnym w Śmiechowie.

 

 

W październiku przedstawicielka wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas Martyna Bednarek wzięła udział w Dniu Formacyjnym w Koszalinie. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Być dobrym, jak chleb”. 

 

Koszalin, dnia  02 grudnia 2017 r.

Szczęść Boże!   Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice


Dom Samotnej Matki "Dar Życia" w Koszalinie przekazuje wyrazy
wdzięczności Waszej  Szkole Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w
Tymieniu, Klubowi Szkolnego Wolontariatu "Dobrowolki" prowadzonemu przez
z p. Iwoną Sobieraj oraz p. Jolancie Pietruszyńskiej wraz ze Szkolnym
Kołem Caritas, a także Waszym Rodzicom,  za okazane serce oraz
przekazanie darów na rzecz naszego domu, konkretnie naszym Mamom z Dziećmi.

 

DSC019788 października 2017r. obchodziliśmy już XVII Dzień Papieski. Idea tego dnia służy promocji nauczania św. Jana Pawła II. Wolontariuszki SKC, Ewelina Honczar, Wiktoria Bedus, Wiktoria Paguła i Martyna Bednarek, kwestowały w naszej parafii  na rzecz zdolnej młodzieży. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia obejmuje m.in. opiekę nad stypendystami poprzez stypendia socjalne i naukowe.

Jolanta Pietruszyńska

 

W dniu 23.10.2016 r. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas – Wiktoria Bedus, Wiktoria Osman, Basia Stępień, Wiktoria Paguła, Ewelina Honczar i Paulina Belczyńska – przy kościele parafialnym w Śmiechowie zbierały ofiary w ramach akcji „Zapałka nie ogrzeje”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla ubogich rodzin na pokrycie rachunków za ogrzewanie i na opał. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

Przygotowała: Jolanta Pietruszyńska