„Pola Nadziei” to ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej, uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących. Również Szkolne Koło Caritas w dniu 15.04. 2018 r. przyłączyło się do tej akcji. Wolontariusze SKC rozdawali żonkile kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjum im. Bpa Czesława Domina w Darłowie. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom Martynie Bednarek i Wiktorii Bedus.

plakatSzkolne Koło Caritas wzięło udział w kolejnej edycji akcji „Pusta choinka”. W dniu akcji w dużych Centrach Handlowych  mają miejsce koncerty, w czasie których wolontariusze SKC zachęcają do podzielenia się sercem i zasponsorowania prezentu świątecznego. Prezenty w dniu 24 grudnia zostają rozniesione przez harcerzy ZHR do adresatów.

W dniu 27 listopada wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas przekazali dary serca dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Koszalinie w ramach akcji  „Pielucha dla malucha”.

W listopadzie wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w akcji „Pamiętam o tych, co odeszli” zapalając znicze na grobach na cmentarzu parafialnym w Śmiechowie.

W październiku przedstawicielka wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas Martyna Bednarek wzięła udział w Dniu Formacyjnym w Koszalinie. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Być dobrym, jak chleb”.