DSC019788 października 2017r. obchodziliśmy już XVII Dzień Papieski. Idea tego dnia służy promocji nauczania św. Jana Pawła II. Wolontariuszki SKC, Ewelina Honczar, Wiktoria Bedus, Wiktoria Paguła i Martyna Bednarek, kwestowały w naszej parafii  na rzecz zdolnej młodzieży. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia obejmuje m.in. opiekę nad stypendystami poprzez stypendia socjalne i naukowe.

Jolanta Pietruszyńska

W dniu 23.10.2016 r. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas – Wiktoria Bedus, Wiktoria Osman, Basia Stępień, Wiktoria Paguła, Ewelina Honczar i Paulina Belczyńska – przy kościele parafialnym w Śmiechowie zbierały ofiary w ramach akcji „Zapałka nie ogrzeje”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla ubogich rodzin na pokrycie rachunków za ogrzewanie i na opał. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

Przygotowała: Jolanta Pietruszyńska

Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas w dniu 27.10.2016 r. wzięły udział w akcji „Pamiętamy o tych, co odeszli”. Zaopatrzone w odpowiednie narzędzia i chęć do pracy uporządkowały opuszczone nagrobki na cmentarzu parafialnym w Śmiechowie. Zapaliły też znicze i odmówiły modlitwę za zmarłych.

Przygotowała: Jolanta Pietruszyńska

1Uczennice klas pierwszych gimnazjum, wolontariuszki SKC, w ramach „Dnia Papieskiego” pomogły kolegom i koleżankom z młodszych klas wyeksponować ich prace plastyczne. Prace poświęcone są osobie naszego wielkiego rodaka, papieża Jana Pawła II.

Przygotowała: Jolanta Pietruszyńska

Nasze skromne, początkujące Szkolne Koło Caritas w dniu 7 czerwca 2016r. wzięło udział w Pielgrzymce SKC w Koszalinie. Spotkanie było okazją do doświadczenia jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pielgrzymka była wielkim wydarzeniem, podczas którego mogłyśmy zobaczyć ile faktycznie jest osób pomagającym blizniemu każdego dnia. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6: Ewelina Honczar, Paulina Belczyńska, Wiktoria Bedus i Wiktoria Osman pod opieką pani Jolanty Pietruszyńskiej.