Troje zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Karate Kyokushin Kanku Tymień” dostało zaproszenia do wzięcia udziału w XXXI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które w tym roku odbędą się w Polsce. Organizatorem mistrzostw jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Swój akces w tych zawodach zgłosiło ponad 650 osób z 24 krajów Europy, jako goście specjalni będą również zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży Karate Kyokushin Szczecinek 2017

Dnia 30.09.2017 r. na matach w Szczecinku startowaliśmy w WOM do 15 roku życia. W zawodach udział wzięło ponad 240 zawodników z 14 klubów naszego województwa  w konkurencjach kata oraz kumite. Zawodnicy naszego klubu zdobyli aż 7 medali w tym turnieju:

Dnia 17 czerwca reprezentacja UKS Karate Kyokushin Kanku Tymień w składzie: Kamil Paczkowski, Adrianna Jęcek, Mateusz Jęcek wystartowała w 7 Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, który odbył się w Limanowej, w którym startowało niespełna 500 dzieci i młodzieży z 8 Państw.

Adrianna i Mateusz Jęcek złotymi medalistami Międzynarodowych Mistrzostw Pomorza o Puchar Burmistrza Reska

W sobotę 27 maja br. odbył się kolejny turniej w Resku. W tym roku rozszerzono go o zawodników z Niemiec, Estonii i Rosji. Łącznie udział wzięło blisko 400 zawodników, dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasi karatecy z Tymienia przywieźli 5 medali. Adrianna Jęcek zdobyła dwa złote medale, jeden w kata i jeden w kumite. Mateusz Jęcek nie chciał być gorszy od siostry i również zdobył dwa złote medale, w kata i w kumite. Zuzanna Zarzeczna stanęła na miejscu III i przywiozła brązowy medal w kategorii kumite.
Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy startowali na tym turnieju. Jestem z Was bardzo dumny, OSU
Sensei Paweł Tomaszewicz

Dnia 22.04.2017 roku zawodnicy UKS „Karate Kyokushin Kanku Tymień” walczyli w Lipnie na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin, w którym udział wzięło 190 zawodników w wieku od 7 roku życia, z 16 klubów karate w Polsce. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Lipna, sędzią głównym był Sensei Andrzej Kłujszo 4 Dan – Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate.

Już czwarty sezon za nami, ponad cztery lata trenujemy karate w Tymieniu. W 2016 roku nie zabrakło powodów do dumy i radości dzięki osiągnięciom karateków z Tymienia. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu, bez większych zmian, w dwóch grupach wiekowych. Najmłodsi trenowali dwa razy w tygodniu po jednej godzinie, natomiast grupa starsza trenowała trzy razy w tygodniu po 1,5 godziny. Oprócz treningów członkowie klubu brali udział w różnego rodzaju zawodach, turniejach, pokazach, obozach oraz zgrupowaniach szkoleniowych.