Minął pierwszy miesiąc nauki a nasi karatecy rywalizowali już na dwóch turniejach, zdobywając aż 10 medali.
Po wakacjach pierwsi rywalizowali najmłodsi zawodnicy. Podczas Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Złocieńcu, 10-cio osobowa reprezentacja naszego klubu wywalczyła 7 medali, walcząc w konkurencjach kata, kumite bez kontaktu, kumite w lekkim kontakcie oraz kumite w semi kontakcie. Oto medaliści:
  • Alicja Mamrocha – I miejsce w kat. 8 lat bez kontaktu, II miejsce w kat. kata;
  • Michał Kwiecień – I miejsce w kat. 9 lat kumite w lekkim kontakcie;
  • Zuzanna Zarzeczna – II miejsce w kat. 10 lat kumite w lekkim kontakcie;
  • Kamila Zubko – III miejsce w kat. 8 lat bez kontaktu;
  • Kamil Paczkowski – III miejsce w kat. 11 lat kumite w lekkim kontakcie;
  • Wojtek Rudzki – III miejsce w kat kata 11 lat.

Na kolejny turniej udaliśmy się tylko z seniorami (+18 lat) do Sieradza na Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza. Nasi seniorzy walczyli w pełnym kontakcie, w tej kategorii wiekowej zawodnik walczy bez ochraniaczy, które jeszcze w kategorii do 18 roku życia musiał posiadać. Stamtąd przywieźliśmy 3 medale,

  • Mateusz Jęcek wygrał kategorię do 70kg, zdobywając złoty medal
  • Paweł Borowiec zdobył brąz w kategorii +80kg
  • Adrianna Jęcek zdobyła brąz w kategorii +65kg

Na te turnieje udaliśmy się dzięki pozyskanym środkom z dotacji Gminy Będzino, zgodnie z umową zawartą na prowadzenie Uczniowskiego Klubu Sportowego.
W tym roku kalendarzowym przed nami są jeszcze cztery duże turnieje dla dzieci, młodzieży i seniorów. Już w kolejny weekend będziemy walczyli w Świnoujściu, w listopadzie wyjeżdżamy na Mistrzostwa Polski młodzieżowców (18-21 lat) do Ełku, następnie będziemy uczestniczyli w kolejnym dużym turnieju Kyokushin Challenge w Szczecinie i pod koniec roku, dokładnie 8 grudnia wystawimy reprezentację seniorów w Pucharze Polski, które w tym roku odbędą sią prawie na naszej ziemi, w Szczecinku, serdecznie zapraszam na ten turniej, na który zjadą się najlepsi karatecy z całej Polski. Nasi zawodnicy w tych turniejach będą również współfinansowani z dotacji Gminy Będzino.
sensei Paweł Tomaszewicz