Kochamy takie akcje charytatywne i tym razem wolontariusze i uczniowie  z klasy IV i V naszej szkoły wykonali piękne kartki dla dwojga chorych dzieci. Stasia który obchodził 9 urodziny20.01 i Mariki która świętowała 7 urodziny 22.01. Oprócz kartek uczniowie obdarowali solenizantów słodkimi pluszakami, które zostały wysłane paczkami do dzieci . Mamy nadzieję ,że obdarowani ucieszą się z tak wspaniałych prezentów. Życzymy jeszcze raz 100 lat i wszystkiego co najlepsze.

„Marzycielska Poczta” to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci,  dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą . Uważamy Marzycielską Pocztę za świetną inicjatywę i jesteśmy pewni że Filipa ucieszy każda karta oraz list. Dlatego też postanowiliśmy chłopcu wysłać list i przesłać kartki które zostały wykonane własnoręcznie przez dzieciaki z naszej szkoły oraz symboliczne maskotki zakładki do jego ulubionych książek. Jeszcze raz życzymy wielu wspaniałych przyjaciół, wytrwałości i pogody ducha.

Wolontariusze z Tymienia

 

Musimy się pochwalić ukończeniem najdłuższej Akcji, która trwała od grudnia do początku lutego w naszym Klubie Wolontariackim.

 

1W naszą wspaniałą prace na rzecz innych już na stałe wpisało się wykonanie kartek urodzinowych dla chorych dzieci. Dlatego też  z okazji wspaniałych 7 urodzin Oliwii z Koszalina, Wolontariusze naszego koła wykonali  mnóstwo własnoręcznie zrobionych kartek urodzinowych.

Jeszcze raz życzymy wspaniałych urodzin, dużo zdrowia, uśmiechu, słońca i wielu przyjaciół.

 

 

Miesiąc październik  w naszym klubie wolontariackim upłynął pod znakiem akcji „Spełniamy marzenia” - zbierane były maskotki i przytulanki dla chorej  niespełna 3,5 letniej Olgi z Białośliwia w województwie  wielkopolskim. Dziewczynka uwielbia postacie bajkowe Świnkę Peppe, shopkinsy itp.  Nasi wolontariusze stanęli na wysokości zadania i zebrali Przytulanki.  Były to nie tylko zabawki o które prosiła Olga , ale również różnego rodzaju misie, kotki owieczki , malowanki … oraz wykonali wspaniałą kolorowa kartkę z życzeniami. Mamy ogromną nadzieję, że podarunki nasze rozświetlą i rozweselą smutne dni  malutkiego słoneczka.

Wolontariusze z Tymienia.

Opiekunowie: Iwona Sobieraj, Jolanta Pietruszyńska

 

 

Akcja charytatywna

Kartka, karteczka – kartka urodzinowa dla Kornelii

Nowy rok szkolny zaczęliśmy bardzo pracowicie i z dużym  zaangażowaniem, aby umilić Kornelii  powrót do domu ze szpitala gdzie obecnie przebywa  oraz z okazji wspaniałych 7 urodzin.  Wolontariusze wraz z klasami V, VII szkoły podstawowej  i  IIB gimnazjum, wykonali  wiele wspaniałych samodzielnych kolorowych kartek urodzinowych.