Wielu uczniów naszej szkoły przystąpiło do wielkiej akcji stając się muszkieterami  świętego Mikołaja i od serca i z sercem wykonało własnoręcznie  cudowne i kolorowe kartki Bożonarodzeniowe oraz  prezenty świąteczne dla czternastoletniego Jaśka, który zmaga się z nieuleczalną chorobą. Dziękuję w imieniu wszystkich wolontariuszy za udział zwłaszcza wychowawcom i dzieciom klasy I-III oraz V , Kole gospodyń z Gąsek za  tak duża ilość kartek i serce.

Opiekun wolontariatu

Iwona Sobieraj

Szkoła Podstawowa w Tymieniu w dniu 25.10.2019  włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich było posprzątanie przez uczniów klasy V, pod kierunkiem opiekuna wolontariatu i pani Ewy Dyngus,  cmentarza w Śmiechowie. Uczniowie zapalili również znicze na opuszczonych i zapomnianych grobach.

OPIEKUN WOLONTARIATU

Iwona Sobieraj

W dniu 10.10. 2019 uczniowie klasy V szkoły podstawowej oraz i dzieci ze szkolnej świetlicy z klasy III, I, i II naszej szkoły wykonały kartki dla chorego Wiktora z okazji 9 urodzin. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, dużo uśmiechu na co dzień.

Wolontariusze

Kochamy takie akcje charytatywne i tym razem wolontariusze i uczniowie  z klasy IV i V naszej szkoły wykonali piękne kartki dla dwojga chorych dzieci. Stasia który obchodził 9 urodziny20.01 i Mariki która świętowała 7 urodziny 22.01. Oprócz kartek uczniowie obdarowali solenizantów słodkimi pluszakami, które zostały wysłane paczkami do dzieci . Mamy nadzieję ,że obdarowani ucieszą się z tak wspaniałych prezentów. Życzymy jeszcze raz 100 lat i wszystkiego co najlepsze.

„Marzycielska Poczta” to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci,  dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą . Uważamy Marzycielską Pocztę za świetną inicjatywę i jesteśmy pewni że Filipa ucieszy każda karta oraz list. Dlatego też postanowiliśmy chłopcu wysłać list i przesłać kartki które zostały wykonane własnoręcznie przez dzieciaki z naszej szkoły oraz symboliczne maskotki zakładki do jego ulubionych książek. Jeszcze raz życzymy wielu wspaniałych przyjaciół, wytrwałości i pogody ducha.

Wolontariusze z Tymienia

 

Musimy się pochwalić ukończeniem najdłuższej Akcji, która trwała od grudnia do początku lutego w naszym Klubie Wolontariackim.