Akcja charytatywna

Kartka, karteczka – kartka urodzinowa dla Kornelii

Nowy rok szkolny zaczęliśmy bardzo pracowicie i z dużym  zaangażowaniem, aby umilić Kornelii  powrót do domu ze szpitala gdzie obecnie przebywa  oraz z okazji wspaniałych 7 urodzin.  Wolontariusze wraz z klasami V, VII szkoły podstawowej  i  IIB gimnazjum, wykonali  wiele wspaniałych samodzielnych kolorowych kartek urodzinowych.

akcja ksiązka

Akcja charytatywna w naszej szkole „Podaruj Dzieciom Książkowy Prezent" 08.05 -26 05 2017r.

Mikołajki 11.12.2016

Już po raz drugi uczestniczyliśmy w organizacji mikołajek dla dzieci hospicyjnych w Czarnym Tulipanie w Starych Bielicach. Pomagaliśmy w zabawie, w kuchni i w twórczych malowankach dzieci. Impreza była roztańczona, rozśpiewana, smakowita, pełna uśmiechu i niespodzianek od Mikołaja. Było cudownie.

W naszej Małej Ojczyźnie

III Rodzinny Bieg Wolności - 12.11.2016

Dobrzyca to miejscowość w naszej  Gminie Będzino, rozpoznawalna z pięknych ogrodów Hortulus, które są wspaniałym miejscem na wypoczynek. Ale ja chciałabym zwrócić uwagę na społeczny walor tej miejscowości. Mianowicie mieszkają tu ludzie, którzy dbają o tradycje przekazując je z pokolenia na pokolenie. Dzięki wzajemnej integracji i współpracy realizujemy wiele społecznych inicjatyw. Jedną z nich jest organizacja Rodzinnego Biegu Wolności.  Pomysł powstał 3 lata temu i został na stałe wpisany w harmonogram Gminnych Obchodów Dnia Niepodległości.

ZBIÓRKA CHARYTATYWNA  NA RZECZ  ZACHODNIOPOMORSKIEGO  HOSPICJUM

DLA DZIECI I DOROSŁYCH W KOSZALINIE  01.11.2016r.

Wolontariusze z Gimnazjum w Tymieniu włączyli się ponownie w zbiórkę pieniędzy na rzecz Koszalińskiej Filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w dniu Święta Zmarłych. Wolontariusze zbierali pieniążki w Koszalinie oraz Dobrzycy, mimo nie sprzyjającej pogody, dzielnie kwestowali. 70 wolontariuszy działających na rzecz Hospicjum w całości zebrało 18.500 złotych.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w kweście na rzecz chorych dzieci.

Wolontariusze: Natalia Owczarek, Daria  Kubiak, Grzegorz Kupisz, Karolina Cieplińska, Kinga Sarnowska, Szymon Sarnowski, Martyna  Augustyniak, Artur Augustyniak, Aleksandra Pecyna, Anna Stokowiecka.

OPIEKUN - Iwona Sobieraj.

Tomek od 30 września 2014 leczy się w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Diagnoza białaczka Limfoblastyczna  typu-T (wysokiego ryzyka). Tomcio już niedługo będzie miał 6 urodzinki, a dokładnie 18 listopada. Chłopiec nie może spędzać czasu z innymi dziećmi. Marzeniem Tomka jest otrzymanie jak największej liczby kartek z okazji urodzin. Dlatego też  postanowiliśmy z wolontariuszami  dołączyć do innych chętnych osób wysyłających kartki  by spełnić marzenie chłopca. Wykonaliśmy wspaniałe kartki dla Tomka wraz z życzeniami płynącymi  prosto z serca, które wysłaliśmy 07.11.2016. Mamy nadzieję ,że dotrą na czas…..

Życzymy Tomkowi dużo zdrowia!